Tłumaczenie instrukcji obsługi

Instrukcje obsługi

Tłumaczenie instrukcji obsługi oraz dokumentacji technicznych

Instrukcja obsługi jest najważniejszym źródłem informacji o prawidłowym użytkowaniu maszyny lub urządzenia, dlatego przepisy dotyczące bezpieczeństwa nakładają na producenta obowiązek dodania do każdego produktu przejrzystej, poprawnie sformułowanej instrukcji obsługi, przetłumaczonej na język kraju, w którym urządzenie jest sprzedawane.

Źle przetłumaczona instrukcja obsługi naraża producenta lub dystrybutora na negatywne konsekwencje, dlatego oferujemy w pełni profesjonalną usługę, która pozwala nie tylko spełnić wymogi formalne, ale ma również pozytywny wpływ na wizerunek marki. Nasi tłumacze angielscy i niemieccy to eksperci z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie przekładów technicznych będący jednocześnie rodzimymi użytkownikami języka polskiego. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować, że każdy przekład będzie wiernym odzwierciedleniem tekstu źródłowego, sformułowanym w sposób przystępny dla docelowego użytkownika, który nie jest specjalistą w danej dyscyplinie.

Poznaj cenę tłumaczenia

Wystarczy skorzystać z formularza szybkiej wyceny lub przesłać tekst na adres

Teksty techniczne i branżowe słownictwo

Teksty techniczne stanowią wyjątkową grupę, gdyż poprawność językowa nie gwarantuje stworzenia perfekcyjnego tłumaczenia. Doskonale wiemy, że tłumaczenie to nie tylko przekład słów i konstrukcji gramatycznych, ale także właściwie dostosowanie terminologii, dbałość o pełną spójność tłumaczonego materiału oraz osadzenie w realiach społeczno-kulturowych kraju docelowego. Zadanie to jest niezwykle wymagające, ale intoPolish to odpowiednio dobrany zespół lingwistów i fachowców z branży, którzy posiadają wiedzę konieczną, aby mu sprostać.

Czy wiesz, że...

  • Brak polskiej wersji językowej instrukcji obsługi może być podstawą do reklamacji produktu, więcej informacji znajdziesz tu
  • 64% mężczyzn i 24% kobiet dzwoniących na infolinię producenta w związku z niepoprawnym działaniem jego urządzenia wcześniej nawet nie zajrzało do załączonej instrukcji obsługi (dane wg Gadget Helpline)

Co możemy dla Ciebie zrobić?

  • Precyzyjnie tłumaczymy teksty techniczne z języka niemieckiego i angielskiego
  • Czuwamy nad fachową terminologią
  • Weryfikujemy treść pod kątem merytorycznym
  • Dbamy o spójność tekstu
  • Edytujemy elementy graficzne – schematy, rysunki techniczne itd.