Tłumaczenia specjalistyczne – specjalizacje, branże

Fachowa terminologia

Nasza oferta skierowana jest do firm chcących rozpocząć działalność na polskim rynku lub do przedsiębiorstw, które już skierowały swoje produkty do polskich odbiorców. Świadczymy usługi graficzne i językowe, które pomagają tworzyć profesjonalny wizerunek firmy poprzez udaną komunikację z klientami. Naszym celem jest przygotowywanie przekładów z języka niemieckiego i angielskiego na najwyższym poziomie językowym.

Realizujemy liczne projekty tłumaczeniowe w ramach określonych specjalizacji. Taki system pozwala nam zapewnić najwyższą jakość tekstu na poziomie językowym i merytorycznym. Stosujemy profesjonalne narzędzia do zarządzania terminologią, a dzięki znajomości zadeklarowanych przez nas dziedzin nieustannie wzbogacamy i aktualizujemy bazę terminologiczną. To pozwala nam spełnić surowe standardy branżowe w zakresie stylu i fachowego słownictwa, z którym na bieżąco pracują nasi tłumacze.

Poznaj cenę swojego tłumaczenia specjalistycznego

Wystarczy skorzystać z formularza SZYBKIEJ WYCENY lub przesłać tekst na adres info@intopolish.pl

Tłumaczenia specjalistyczne z zakresu inżynierii

Przekłady tekstów dotyczących inżynierii wodnej i lądowej wymagają precyzji oraz orientacji w zagadnieniach związanych z branżą. Warunkiem przygotowania bezbłędnego tłumaczenia staje się więc wysoki poziom wiedzy technicznej, który prezentują nasi tłumacze niemieccy i angielscy. Standardem jest również korekta merytoryczna oraz dopracowanie graficzne. To pozwala nam zapewnić najwyższą jakość przekładów instrukcji obsługi, dokumentacji technicznej i techniczno-ruchowej (DTR). Oferowana przez nas usługa ma charakter kompleksowy, co oznacza, że oprócz przygotowania tekstu zajmujemy się również edycją rysunków technicznych.

W tłumaczeniach tekstów dotyczących inżynierii liczy się dla nas przede wszystkim precyzja i dokładne oddanie znaczenia tekstu źródłowego. Dlatego nasi tłumacze mają również wykształcenie techniczne, pozwalające na trafną interpretację tekstów dotyczących materiałoznawstwa, infrastruktury transportu czy prawa budowlanego. Wiele wysiłku wkładamy również w tworzenie i nieustanne wzbogacanie bazy terminologicznej.

Sprawnie posługujemy się terminologią związaną z automatyką budynkową i mamy orientację we współczesnych trendach dotyczących projektowania inteligentnych urządzeń oraz budynków. Znamy standardy obowiązujące w procesie tworzenia systemów HVAC, jak również wytyczne kluczowych organizacji, na czele z ASHRAE. Mamy niezbędną wiedzę na temat szczegółowych zagadnień dotyczących struktury systemów automatyki – od poziomu wykonawczego związanego z integrowaniem poszczególnych sterowników i regulatorów, po kwestie komunikacji pomiędzy urządzeniami z wykorzystaniem różnych mediów, jak sieć elektryczna czy przemysłowy Ethernet.

Tłumaczenia specjalistyczne tekstów z inżynierii

Tłumaczenia specjalistyczne z dziedziny IT

Technologia informacyjna rozwija się w błyskawicznym tempie, stąd silne zapotrzebowanie tej branży na specyficzne usługi tłumaczeniowe – kompleksowe i na najwyższym poziomie. Zapewniamy najwyższą jakość w zakresie tworzenia przekładów tekstów informatycznych i lokalizacji oprogramowania, która polega m.in. na dostosowaniu komunikatów do konwencji obowiązujących w danym języku.

Znamy budowę centrum danych od środka, więc mamy orientację w kwestii systemów zabezpieczeń, systemów rozdziału mocy i zasilania awaryjnego. Mamy również wiedzę na temat rozwiązań systemów klimatyzacji w zależności od gęstości upakowania mocy. Zdajemy sobie sprawę z możliwości, jakie dają szafy typu rack i wiemy wiele na temat wyposażenia, które może być w nich montowane.

Posługujemy się terminologią używaną w systemach SAP. Znamy architekturę baz danych i strukturę języka SQL. Zajmujemy się edycją bezpośrednio w kodzie źródłowym języka PHP, ASP, JSP, co ogranicza zbędne koszty dodatkowej pracy informatyka. Przetłumaczymy również pliki HTML bezpośrednio, z zachowaniem struktury tagów. Tłumaczymy strony internetowe działające w oparciu o popularne systemy CMS, jak WordPress, Drupal czy Joomla.

Tłumaczenia specjalistyczne tekstów z branży IT

Tłumaczenia specjalistyczne z zakresu budownictwa

Przekłady dla branży budowlanej wymagają orientacji w branżowych realiach i podejścia interdyscyplinarnego. Tworzymy przekłady wraz z opracowaniem graficznym, co jest bardzo istotne w przypadku wszelkich dokumentacji związanych z przedsięwzięciami budowlanymi.

Opracowujemy typowe teksty, jak dokumentacja techniczna zawierająca schematy CAD czy dokumentacja przetargowa. Czuwamy nad każdym detalem treści i grafiki, która ma niebagatelne znaczenie w przypadku instrukcji obsługi czy różnego rodzaju projektów.

Tłumaczenia specjalistyczne tekstów z budownictwa

Czy wiesz, że...

Tłumaczenia dla branży elektronicznej

Rynek produktów elektronicznych jest niezwykle dynamiczny, co wpływa na zapotrzebowanie na wysokiej jakości tłumaczenia branżowych artykułów eksperckich, jak również materiałów marketingowych przeznaczonych dla docelowych odbiorców. Perfekcyjny przekład tekstu z zakresu elektroniki jest wypadkową umiejętności językowych, wiedzy technicznej i doświadczenia, którym z pewnością mogą pochwalić się nasi tłumacze. 

Skrupulatnie opracowujemy specyfikacje produktów, instrukcje obsługi, karty produktów czy branżowe artykuły. Tłumaczymy również treści przeznaczone dla klientów w formie różnego rodzaju broszur lub w postaci tekstu opublikowanego na stronie internetowej. Tego typu treści są standardowo poddawane korekcie językowej, dzięki której zostają dopracowane stylistycznie i dopasowane do potrzeb komunikacji marketingowej.

Tłumaczenia specjalistyczne dla branży elektronicznej

Czy wiesz, że...

Komunikacja z pracownikami w języku polskim

Zatrudniasz Polaków, którzy nie mówią płynnie po niemiecku? Chcesz, żeby komunikacja z Twoimi pracownikami przebiegała bez zarzutu? Aby uniknąć nieporozumień, wystarczy dobrze przetłumaczony tekst w języku zrozumiałym dla zatrudnionych w Twojej firmie osób.

Kompleksowo obsługujemy firmy z branży HR i zatrudniające cudzoziemców. Przygotujemy pełną dokumentację kadrową w języku polskim – tłumaczenie umowy o pracę, opisu stanowiska, zakresu obowiązków, regulaminu pracy i wynagradzania, świadectw pracy. Przetłumaczymy również wszelkie komunikaty skierowane do Twoich pracowników, jak na przykład aktualności przeznaczone do publikacji w firmowym intranecie.

Nawet jeśli nie masz prawnego obowiązku tłumaczenia niektórych dokumentów, warto o to zadbać. Z pewnością zostanie to docenione przez Twoich pracowników, a w przyszłości zaowocuje lepszą współpracą, bo dobra komunikacja to podstawa.

Tłumaczenie strony internetowej – dobry początek współpracy

Nawiąż kontakt ze swoimi potencjalnymi pracownikami z Polski i zacznij pierwsze, wirtualne spotkanie od… dobrej komunikacji w zrozumiałym dla nich języku. Pierwszym miejscem Waszego spotkania będzie właśnie strona internetowa. To wizytówka Twojej firmy, ważny element employer brandingu i kluczowe narzędzie w pozyskiwaniu wykwalifikowanych, wartościowych pracowników.

Nie pozwól, by w Twojej firmie pracowały przypadkowe osoby. Ułatwimy Ci pozyskiwanie odpowiednich specjalistów, którzy będą stanowili prawdziwą wartość dla Twojego przedsiębiorstwa. Przetłumaczymy na język polski treść strony internetowej, która pomoże zbudować korzystny wizerunek Twojej firmy na obcym rynku. Przygotujemy również ogłoszenia o pracę w języku polskim, które zachęcą wartościowych pracowników do aplikowania.

tłumaczenia stron internetowych z ofertami pracy

Zasady BHP w języku polskim – tłumaczenie zasad bezpieczeństwa

Zależy Ci na bezpieczeństwie pracowników i pozytywnym, profesjonalnym wizerunku Twojej firmy? Pomożemy Ci to osiągnąć. Jeśli Twoi pracownicy nie posługują się płynnie językiem niemieckim, podstawą nawiązania poważnego, opartego na zaufaniu i dobrej komunikacji stosunku pracy jest dostarczenie im zasad BHP w zrozumiałym dla nich języku.

Dzięki temu unikniesz nieporozumień, a jednocześnie zainwestujesz w swoją kadrę w najważniejszym aspekcie, bo właśnie tym jest bezpieczeństwo w miejscu pracy. Czasami wystarczy tak niewiele, żeby uzyskać zadowalające rezultaty – zapobiec wypadkom i zbudować porozumienie już w momencie nawiązania współpracy.

Chcesz zamówić tłumaczenie zasad BHP oraz przepisów wewnątrzzakładowych, takich jak regulamin pracy czy instrukcje dotyczące stanowiska pracy? Wystarczy przesłać tekst przez formularz na naszej stronie internetowej, a my błyskawicznie wszystkim się zajmiemy.

Tłumaczenia z zakresu prawa

Prawo pracy

Zatrudniasz pracowników z Polski i potrzebujesz tłumaczenia różnego rodzaju dokumentów prawniczych? Bez obaw, zajmiemy się wszystkim – od przetłumaczenia informacji o warunkach zatrudnienia, regulaminu pracy i wynagradzania, oceny ryzyka, aż po umowy, dyplomy oraz zaświadczenia.

Współpracujemy z firmami działającymi w branży HR lub bezpośrednio zatrudniającymi Polaków. Naszą ofertę można scharakteryzować w dwóch słowach – kompleksowość i precyzja.

Przygotowujemy rzetelne tłumaczenia na język polski wszelkich dokumentów z zakresu prawa pracy. Przekłady są przygotowywane przez doświadczonych tłumaczy specjalizujących się w tekstach prawniczych i tłumaczących wyłącznie na język polski, który jest ich językiem ojczystym. Takie procedury to oczywista gwarancja jakości.

Tłumaczenia z zakresu prawa na polski rynek

Prowadzisz firmę oferującą nowoczesne technologie czy usługi i chciałbyś wejść na polski rynek? Pierwszym krokiem najczęściej jest udział w przetargu. Liczba przepisów i dokumentów związanych z udziałem w przetargu może przerażać, dlatego warto znaleźć pomoc w tym zakresie. Chodzi jednak o pomoc, która przyniesie efekty. Dokładnie taka jest nasza oferta.

Skutecznie ułatwimy Ci wejście na polski rynek dzięki rzetelnym tłumaczeniom dokumentów wymaganych w przetargach. Przetłumaczymy umowy kredytowe, umowy zawierane z innymi podmiotami, biznesplany i wszystko, co pozwoli spełnić wymogi formalne. 

Ale na tym nie koniec. Możemy stać się Twoim partnerem w zakresie komunikacji na polskim rynku w każdym aspekcie – zarówno na szczeblu urzędowym, jak i wewnątrz firmy. Jeśli zechcesz zatrudniać pracowników w Polsce, będziemy przygotowywali dla Ciebie wszelkie przekłady na język polski – od tekstów formalnych, takich jak umowy, warunki zatrudnienia, zasady BHP, po komunikaty publikowane w firmowym intranecie, na stronie internetowej czy w mediach społecznościowych.

Poznaj cenę tłumaczenia Twojego tekstu specjalistycznego

Wystarczy skorzystać z formularza SZYBKIEJ WYCENY lub przesłać tekst na adres info@intopolish.pl

Tłumaczenia z zakresu finansów i bankowości

Zasada nr 1 – nigdy nie trać pieniędzy. Zasada nr 2. – nigdy nie zapominaj o zasadzie nr 1. To chyba najkrótsza, a zarazem najbardziej treściwa złota myśl na temat sukcesu w inwestycjach. Tak na marginesie, stworzył ją nie byle kto, ale sam Warren Buffett „legendarny inwestor” i jeden z najbardziej wpływowych miliarderów na świecie.

My też z tego skorzystaliśmy. Według tej zasady opracowaliśmy ofertę tłumaczeń dla firm działających w branżach finansów i bankowości. Tak żeby nikt już nie musiał tracić pieniędzy na źle wykonaną usługę. Tu nie ma miejsca na jakąkolwiek stratę czasu czy pomyłkę, dlatego stawiamy na kompleksowość. Poświęcamy szczególną uwagę nie tylko treści, ale też grafice. Podczas tłumaczenia zachowujemy formatowanie źródłowe,  przygotowujemy również edytowalne wersje dokumentów.

Co zapewniamy?

Jasne zasady wyceny i składania zamówień

Wiesz, za co płacisz. Wszystkie szczegóły znajdziesz w zakładce Wycena. Możesz oszacować cenę za pomocą naszego kalkulatora lub poprosić nas o wycenę za pomocą formularza. Otrzymasz odpowiedź w zaledwie pół godziny.

Bezpieczeństwo danych i poufność

Zapewniamy bezpieczeństwo danych dzięki szyfrowanemu połączeniu i pewnemu hostingowi. Podpisujemy również umowy o poufności. Jeśli jest taka potrzeba – również na etapie wyceny.

Spójne, skrupulatne tłumaczenie

Nasi tłumacze mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, ale wspiera ich także technologia. Korzystamy z oprogramowania, które pomaga zachować spójność tekstu i tworzyć precyzyjne bazy terminologii.

Rzetelne opracowanie graficzne

Warstwa graficzna jest bardzo istotna w przypadku raportów finansowych, analiz ekonomicznych czy raportów z badań. Dlatego dajemy gwarancję, że dokumenty będą odpowiednio sformatowane i dokładnie takie, jakbyś przed chwilą sam je zaprojektował w edytorze tekstu.

Niezawodność i terminowość

Bo liczy się dla nas jakość – w opracowaniu tekstu i w relacjach biznesowych

Co tłumaczymy?

  • Raporty i sprawozdania finansowe, umowy, statuty, sprawozdania podatkowe, biznesplany, prospekty, raporty spółek, raporty z audytu, formularze bankowe, analizy ekonomiczne, regulaminy bankowe, raporty z badań dla sektora finansowego

Pamiętamy przy tym o idealnym opracowaniu graficznym.

  • Materiały marketingowe, kampanie mailingowe

Po przetłumaczeniu teksty przechodzą etap redakcji i korekty językowej.

  • Oprogramowania dla branży finansowej

Usługa składa się z tłumaczenia i lokalizacji oprogramowania.

Poznaj cenę tłumaczenia Twojego tekstu specjalistycznego

Wystarczy skorzystać z formularza SZYBKIEJ WYCENY lub przesłać tekst na adres info@intopolish.pl